Nowa, czy używana skrzynia biegów — co warto kupić?

19 sie , 2022 - Inkolektiv

Nowa, czy używana skrzynia biegów — co warto kupić?

Tak jak w przypadku ceny naprawy, odpowiedź nie będzie jednoznaczna. W sytuacji, jeśli znamy pochodzenie tego konkretnego egzemplarza skrzyni biegów, mamy wiedzą na temat tego, jak była używana i znamy jej historię serwisową to możemy podjąć ryzyko kupienia modelu używanego.

Jeśli szukamy tego typu podzespołów na złomie lub u handlarzy, którzy specjalizują się w rozbieraniu samochodów na części, to lepiej sobie odpuścić i zrezygnować z tego rozwiązania. Skrzynie biegów bardzo często mają podobne usterki. To nic innego, jak drobne wady, które wynikają z błędów popełnionych podczas projektowania albo też etapu produkcji przekładni. Istnieje bowiem ryzyko, że te usterki pojawią się także w innych egzemplarzach skrzyni biegów. Podsumowując więc, ten sposób może okazać się tylko i wyłącznie chwilowy, a usterka wystąpi w niedługim czasie od wymiany. Zastanawiając się więc nad tym, czy lepsza będzie nowa, czy używana skrzynia biegów, odpowiadamy, – naprawdę warto zaoszczędzić i kupić zupełnie nowy model.

Zamontowanie regenerowanej skrzyni, czy naprawa własnej?

Bardzo dużo zależy od pochodzenia regenerowanej skrzyni. Kiedy otrzymamy na nią gwarancję, to możemy podjąć się kupienia regenerowanej. Jednak w przypadku jakichkolwiek obaw na temat usterek, to lepszym pomysłem będzie naprawa tej, którą już posiadamy. Będziemy mieli wówczas pewność, że posłuży nam jeszcze przez długi czas. Zawsze warto skonsultować się wcześniej z zaufanym serwisem, który doradzi, co najlepiej wybrać.


Comments are closed.